بازرگانی آرادچوب

تفاوت لمینیت و پارکت، کدام را بخریم؟

همه شما نام لمینیت و پارکت را در صنعت ساختمان و طراحی کف شنیده اید، اما کمتر افرادی از تفاوت های عموده و اساسی این دو کفپوش آگاه هستند؛ به همین منظور در این مطلب با آرادچوب همراه شوید تا شما را با تفاوت لمینیت و پارکت آشنا کنیم و بهترین آن ها را برای فضای داخلی به شما معرفی کنیم.

تفاوت لمینیت و پارکت، کدام را بخریم؟

پارکت چیست؟
کفپوش پارکت از چوب طبیعی درختان ساخته می شود و مانند تمامی لوازم و وسایل چوبی نسبت به آب فوق العاده حساس هستند در صورت تماس با آب متورم می شود، همچنین در مورد دیگر معایب پارکت می توان گفت که در اثر برخورد اشیا نوک تیز آسیب می بینند و زیبایی خود را از دست می دهند؛ بنابراین برای خانه هایی که قصد استفاده از فرش را ندارند مناسب نیستند. علاوه بر هزینه اولیه، هزینه های نصب و نگهداری آن ها نسبت به سایر کفپوش ها بالا هستند، اما در کنار تمامی این معیب از مزایای پارکت می توان به زیبایی و القای حس گرم چوب در فضای دکوراسیون داخلی اشاره کرد.
لمینت چیست؟
لمینیت ها از جنس الیاف چوب فشرده است و مانند پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته نمی شود؛ بنابراین ارزان تر و بسیار مقاوم تر از پارکت های چوبی هستند. از مزایای لمینت می توان به نحوه نصب آن ها اشاره کرده که برخلاف پارکت به کف اتاق چسبانده نمی شوند، بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند.
نتیجه گیری
پارکت لمینت، تفاوت های بسیار زیادی با پارکت چوبی دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت، سبب می شود به کف اتاق صدمه وارد نشود.
  • لمینت به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود، پس از اجرای کامل، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنند و عایق صوتی و برودتی خوبی محسوب می شوند.
  • سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست.
  • لمینت پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب امکان چیدمان فضا وجود دارد.
  • لمینیت نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند.
  • لمینیت نسبت به آب بسیار مقاوم تر از پارکت های چوبی قدیمی هستند.
  • کفپوش لمینیت نسبت به پارکت بسیار مقرون به صرفه تر است و نیاز به نگهداری کمتری دارد.

اگر برای دکوراسیون جدید منزل خود به دنبال یک کفپوش ویژه هستید، با مراجعه به بازرگانی آرادچوب می توانید نمونه کارهای بیشتری ببینید و بهترین کفپوش را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

انتخاب کفپوشپارکتپارکت لمینیتپوشش کفکفپوشلمینیت

تاریخ انتشار : 19 آوریل 2018
نویسنده : مهدی قادری
منبع : چیدانه
110 بازدید
افزودن دیدگاه

مقالات مرتبط