بازرگانی آرادچوب

دکوراسیون داخلی منزل، اصلی ها را تغییر دهید!

دکوراسیون داخلی منزل از اجرای گوناگونی تشکیل شده است و آنچه باعث متمایز شدن طراحی داخلی نسبت به سایر فضاها می شود این است که انتخاب صحیح برای این اجزا صورت گیرد. دیوار و کف اضلاعی از اتاق و فضا هستند که قابلیت مانور بیشتری دارند و می توانید بر اساس ذهنیت و خواسته خود به سمتی بروید که بهترین نتیجه را داشته باشید. کاغذ دیواری به عنوان دیوارپوش، پارکت به عنوان کفپوش و پرده کرکره مناسب پنجره از مواردی هستند که در این مطلب به آنها می پردازیم.

دکوراسیون داخلی منزل، اصلی ها را تغییر دهید!

انتخاب پرده کرکره برای پنجره
فیلتر کردن نور پنجره را فراموش نکنید. این نکته باعث می شود میزان نور ورودی خانه را کنترل کرده و در ساعات مختلف روز روشنایی خانه و نور خورشید را به مقداری که مد نظرتان است به فضای داخلی وارد کنید. علاوه بر کنترل نور خورشید، پرده به عنوان حریم برای جلوگیری از دید به داخل خانه ضروری است. با توجه به این نکات در انتخاب نوع پرده هم گزینه های متعددی وجود دارد. با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل برای انتخاب نوع پرده اقدام کنید. برای فضاهای خصوصی خانه مانند آشپزخانه و نشیمن و همچنین فضاهای اداری پرده کرکره مناسب است. علاوه بر اینکه فضای زیادی را اشغال نمی کند، طرح های ساده تری نیز دارد که مناسب رنگ های متنوع دکوراسیون است.
البته باید بدانید که با پیشرفت هایی که این روزه در تمام زمینه ها و همچنین دکوراسیون داخلی بوجود آمده است، طرح و نقش های گوناگونی از پرده کرکره نیز تولید و عرضه می شود که می توانید بر اساس سلیقه و خواسته خود طرح خاصی را برای پرده کرکره داشته باشید. طرح منظره یا هر تصویری که مانند تابلو طرح خاصی را به نمایش می گذارد، می تواند در پرده کرکره نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای انتخاب پرده در این حالت به سبک دکوراسیون و ترکیب رنگی آن دقت کنید.
پیشنهاد ما پارکت در کفپوش
استفاده از چوب در دکوراسیون منزل تاثیر بسیار مثبتی در حس و حال فضای خانه بوجود می آورد. چوب به عنوان عنصر زنده انرژی خاصی دارد و می تواند گرمای بیشتری به خانه شما بدهد. یکی از گزینه هایی که برای استفاده از چوب در طراحی داخلی خانه وجود دارد، پارکت است. کفپوش پارکت آرامش خانه را افزایش می دهد و در کنار آن مزایای بسیاری نیز دارد. یکی از این مزیت ها حفظ دمای متعادل در آن است. چوب به دلیل ویژگی خود دمای محیط را در حد متعادل تری نسبت به مصالح دیگر نگه می دارد و در زمستان باعث سرد شدن پای شما زمانی که روی آن راه می روید، نمی شود. پارکت قابلیت استفاده در سبک دکوراسیون متنوع را دارد. چه آن را در سبک کلاسیک به کار ببرید و چه در سبک مدرن، صنعتی یا سبک های دیگر آن را به بهترین شکل ممکن به نمایش می گذارد.
دیوار خانه خود را کاغذ دیواری کنید
کاغذ دیواری از محبوبترین دیوارپوش هایی است که در دکوراسیون منزل استفاده می شود. نگهداری و تمیز کردن کاغذ دیواری اگر دچار پارگی و آسیب جدی نشود، هزینه کمتری نسبت به رنگ دارد که می توانید مدت زمان طولانی تری آن را در خانه داشته باشید. پس اگر می خواهید کاغذ دیواری را به فضای داخلی خانه بیاورید لازم است نکات ساده و مهمی را بدانید. کاغذ دیواری تک رنگ و ملایم یک فضای دلنشین و آرام به وجود می آورد. گروه تزیینات پوششگران پیشنهاد می کند اگر فضای خانه کوچک دارید بهتر است که از کاغذ دیوار ساده و با رنگ های روشن استفاده کنید تا خانه را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد. در دکوراسیون منزل، کاغذ دیواری طرحدار هم جایگاه ویژه ای دارد. برای استفاده از این نوع کاغذ دیواری باید احتیاط بیشتری به کار برد. گاهی پیش می آید که مبلمان و وسایل به تعداد و تنوع زیادی در خانه وجود دارد پس در این حالت باید طرح هایی را انتخاب کنید که شلوغ نباشد و با سبک دکوراسیون خانه همخوانی داشته باشد.
همچنین می توانید یکی از دیوارهای خانه را به طور کامل طرح هایی به کار ببرید که مانند تابلوی دیواری عمل کند و زیبایی خاصی به خانه شما ببخشد. منظره، طبیعت و نقاشی های مشهور در این حالت انتخاب ایده آلی است.

انتخاب کاغذ دیواریانتخاب کفپوشپارکتتزیین دیوارتزیین کفکاغذ دیواری

تاریخ انتشار : 25 آوریل 2018
نویسنده : مهدی قادری
منبع : چیدانه
61 بازدید
افزودن دیدگاه

مقالات مرتبط