بازرگانی آرادچوب

انتخاب کاغذ دیواری، بهترین لباس برای دیوار جان!

نصب کاغذ دیواری همیشه جایگزین خوبی برای نقاشی دیوار یک اتاق به حساب می آید. کاغذ دیواری انواع بسیار متنوعی دارد که برای تمامی سلیقه ها بسیار کاربردی و مناسب خواهد بود. شما با آشنایی با انواع آنها می توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. انتخاب کاغذ دیواری مناسب، تاثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون خانه و دکوراسیون اتاق شما خواهد داشت.

انتخاب کاغذ دیواری، بهترین لباس برای دیوار جان!

برخی از انواع کاغذ دیواری

 • کاغذ دیواری چاپی : این نوع کاغذ دیواری کاربرد بسیار زیادی دارند و موارد استفاده از آنها در دکوراسیون منزل نیز بسیار زیاد است.
 • کاغذ دیواری از جنس وینیل : این نوع از کاغذ دیواری نیز جزء شایع ترین نوع کاغذ دیواری به حساب می آید. جنس این نوع از کاغذ دیواری ها به گونه ای است که گزینه بسیار مناسبی برای دکوراسیون آشپزخانه و حمام به شمارمی رود. نوعی از کاغذ دیواری وینیلی نیز وجود دارد که دوام بالاتری داشته و ضد آب است.
 • کاغذ دیواری برجسته : این نوع از کاغذ دیواری ها نیز طرفداران خود را دارند.
 • کاغذ دیواری پارچه ای : این نوع از کاغذ دیواری، گرما و زیبایی به خصوصی را به دکوراسیون منزل شما خواهد بخشید.
 • کاغذ دیواری سلولزی : این نوع کاغذ دیواری ضخامت بیشتری نسبت سایر انواع کاغذ دیواری ها دارد. معمولا از این نوع کاغذ دیواری ها برای دکوراسیون اتاق کار و دفاتر تجاری استفاده می شود.
 • کاغذ دیواری پارچه ای با بافت کاغذ : این نوع از کاغذ دیواری نیز کیفیت بسیار بالایی دارند و به خوبی می توانند نقص دیوار را پوشش دهند.

ویژگی کاغذ دیواری مرغوب

 • روکش سطح فوقانی از نوع وینیل بوده و وزن وینیل به کار رفته در آن بین۳۰۰ الی ۴۵۰ گرم در هر متر مربع باشد.
 • قابلیت شست و شوی کامل حتی با مواد شوینده خانگی را داشته باشد.
 • مقاومت بسیار بالا در برابر کشش و گسیختگی را داشته باشد.
 • کاملا ضد آلرژی و هایژنیک است و بو و گردو غبار را به خود جذب نکند.
 • پس از نصب و اجرا سطحی کاملا بدون درز را ایجاد نماید.

هزینه کاغذ دیواری
قیمت کاغذ دیواری‌ها مقداری گیج کننده است. قیمتی که در آلبوم‌ها برای هر نوع کاغذ دیواری بیان می شود برای یک رول از کاغذ دیواری است؛ در حالی که رول‌های کاغذ دیواری‌ ها برای فروش دو برابر یا سه برابر یک رول تکی تولید می‌شوند. این کار سبب گمراهی افراد در محاسبه هزینه‌ها می‌شود، اما این کار نیز دلیل دارد.
فروش کاغذ دیواری ها در رول‌های دو برابر و سه برابر می‌تواند متراژ بیشتری کاغذ دیواری را نسبت به یک رول واحد در اختیار شما قرار دهد. یک رول واحد تنها دارای ۴ متر و ۱۱٫۵ سانتی‌متر (۱۳٫۵ فوت) کاغذ دیواری‌ است. این در حالی است که رول‌های دو برابر دارای ۸ متر و ۲۳ سانتی‌متر (۲۷ فوت) کاغذ دیواری هستند؛ بنابراین اگر طول دیوار شما ۲ متر و ۷۵ سانتی‌متر (۹فوت) است، شما تنها می‌توانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید.
رول‌های کاغذ دیواری دارای عرض‌های مختلفی نیز هست. انواع اروپایی آنها دارای عرض ۵۲ سانتی‌متر (۲۰٫۵ اینچ) است؛ در حالی که رول کاغذ دیواری های آمریکایی عرض ۶۸٫۵ سانتی‌متر (۲۷ اینچ) دارد، پس شما می‌توانید مقدار بیشتری از دیوار را با یک رول کاغذ دیواری آمریکایی نسبت به یک رول کاغذ دیواری اروپایی بپوشانید.
مورد دیگری که روی قیمت کاغذ دیواری تاثیر می‌گذارد، طرحی است که انتخاب می‌کنید. به طور کلی دو نوع طرح برای کاغذ دیواری وجود دارد :

 • طرح‌های مستقیم و صاف
 • طرح‌های منحنی شکل

طرح‌های مستقیم و صاف مانند طرح‌های راه راه عمودی و افقی که باید در قسمت درزها تنظیم شوند و طرح‌های منحنی شکل نیز مانند طرح‌های گلدار و هندسی هستند که باز هم باید در قسمت درزها تنظیم شوند. این تنظیمات در قسمت درزها به طوری که دنباله طرح‌ها از ردیفی به ردیف دیگر رعایت شود، نیاز به متراژ بیشتری کاغذ دیواری دارد که در این زمینه و اینکه طرح انتخابی شما به چه مقدار متراژ اضافه نیاز دارد، باید از فروشنده کمک بگیرید.
پس باید حتما دیوارهای اتاق را با دقت اندازه گیری کنید و هنگام سفارش، آنها را به همراه داشته باشید. در نظر گرفتن در و پنجره‌ها را فراموش نکنید. حتی توصیه می‌شود به همراه متراژ، طرحی ساده از فضا را روی کاغذ پیاده کره و به همراه داشته باشید. زمانی که متراژ لازم را برای کاغذ دیواری محاسبه کردید، توصیه می‌کنیم یک یا دو رول کاغذ دیواری اضافه از حد نیاز را خریداری کنید تا در صورت اشتباه در اندازه گیری یا خراب شدن قسمتی از کاغذ دیواری بتوانید از آن مقدار اضافی استفاده کنید.
اگر به فکر خرید و نصب کاغذ دیواری هستید وقت را تلف نکنید و با کارشناسان آرادچوب تماس بگیرید.

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواریهزینهویژگی کاغذ دیواری

تاریخ انتشار : 25 ژانویه 2018
نویسنده : مهدی قادری
منبع : Home Advisor
77 بازدید
افزودن دیدگاه

مقالات مرتبط